{L_INDEX_PORTAL} bron.iweb.pl
Forum dyskusyjne miłośników pneumatyków i innej broni

FAQFAQ  UżytkownicyUżytkownicy  RegulaminRegulamin  GrupyGrupy  Kalendarz ImprezKalendarz Imprez
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
.22 long - ślepaki
Autor Wiadomość
Proton 

Wysłany: 2010-08-23, 11:15   .22 long - ślepaki

Czy na amunicję taką jak w temacie potrzebne jest pozwolenie?

9x19
Moderator

Wysłany: 2010-08-23, 11:16   

W rozumieniu ustawy amunicją są naboje scalone i naboje ślepe przeznaczone do strzelania z broni palnej.

Desert Eagle

Wysłany: 2010-08-23, 11:48   

Ale naboje ślepe bocznego zapłonu do 6mm są bez pozwolenia

9x19
Moderator

Wysłany: 2010-08-23, 12:11   

Nie, bez pozwolenia są tylko naboje do broni alarmowej o kalibrze do 6 mm.

AKM

Wysłany: 2010-08-23, 12:26   

9x19 napisał/a:

Kolego Jerzy, a jak zdefiniować amunicję do broni alarmowej? Innymi słowy-co będzie (w myśl przepisów) amunicją alarmową? Ponadto są także naboje nawet w kal. 11 mm. przeznaczone do aparatów ubojowych-nie objęte reglamentacją. Jak więc to wszystko "ogarnąć", aby mieć pewność, że-kupując amunicję hukową-nie łamiemy przepisów?

dziki_pl

Wysłany: 2010-08-23, 13:28   

Kiedys widzialem naboje do kolkowca ktore wygladaly dokladnie jak 22LR.

marcyrul

Wysłany: 2010-08-23, 13:29   

naboje ślepe do strzelania popularnymi "starterami" ponizej 6mm na pudełku mają napisane
cal. 0.22
zgodnie z ustawą na naboje ślepe kalibru .22 long i short do strzelania bronią alarmową nie jest wymagane pozwolenie
na zakup takiej amunicji do broni palnej jest wymagane pozwolenie

:-D :-D :-D :-D :-D

a poważnie to ta sama amunicja

9x19
Moderator

Wysłany: 2010-08-23, 14:15   

Ani amunicja do aparatu ubojowego, ani amunicja do urządzenia do wstrzeliwania kołków w ścianę nie są amunicją w rozumieniu ustawy o broni i amunicji. Nie jest to bowiem amunicja do broni palnej, tylko "amunicja" do tychże urządzeń, które nie są bronią palną.

Definicję amunicji do broni palnej alarmowej można sobie stworzyć z definicji tejże broni zawartej w art. 7 ust. 3 ustawy o broni i amunicji, który stanowi, że w rozumieniu ustawy bronią palną alarmową jest urządzenie wielokrotnego użycia, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, wywołuje efekt akustyczny, a wystrzelona z lufy lub elementu ją zastępującego substancja razi cel na odległość nie większą niż 1 metr. Z tego zapisu wynika, że amuinicja do broni palnej alarmowej posiada niewątpliwie dwa istotne elementy amunicji - spłonkę i materiał miotający w postaci prochu strzeleniczego, a wszystko to niewątpliwie jest umieszczone w łusce.

Proton 

Wysłany: 2010-08-23, 18:18   

9x19 napisał/a:
W rozumieniu ustawy amunicją są naboje scalone i naboje ślepe przeznaczone do strzelania z broni palnej.

9x19 napisał/a:

Jeśli do bronni i pistoletów alarmowych jest ten sam nabój .22-long to te przepisy wzajemnie się wykluczają.

Jeśli będę chciał użyć naboju w margolinie, muszę go kupić na pozwolenie, a jak chcę użyć w pistolecie alarmowym, to mogę kupić bez pozwolenia? Zgadza się?

Desert Eagle

Wysłany: 2010-08-23, 18:51   

Do Margolina nie będzie pasował. Wegług ustawy bez pozwolenia można kupić broń alarmową bocznego zapłonu do 6mm. Więc amunicja do tej broni też jest bez pozwolenia. Podobnie jak w czarnoprochowcach policja twierdziła że czarny proch jest na pozwolenie.

Proton 

Wysłany: 2010-08-23, 18:59   

Ja już zgłupiałem.

W Kapiszonie można kupić bez pozwolenia .22-long, Pan powiedział że to jest to jest do alarmowej 6mm, niby niewiele brakuje jej do 6mm może się da załadować.

Chciałem kupić jako cel reaktywny do wiatrówki ale wcześniej wolałem się upewnić czy aby mogę posiadać legalnie .22-long, jak nie to kupie sobie naboje HILTI.

mkl1

Wysłany: 2010-08-23, 20:30   

Proton napisał/a:
9x19 napisał/a:

9x19 napisał/a:

Jeśli do bronni i pistoletów alarmowych jest ten sam nabój .22-long to te przepisy wzajemnie się wykluczają.

Jeśli będę chciał użyć naboju w margolinie, muszę go kupić na pozwolenie, a jak chcę użyć w pistolecie alarmowym, to mogę kupić bez pozwolenia? Zgadza się?

ale kupisz nabój/naboje "ślepe" = czyli bez pocisku.
Żaden Sklep nie sprzeda Ci "NABOJU .22LR" z pociskiem...........
Nic się nie wyklucza(moim zdaniem)

Proton 

Wysłany: 2010-08-28, 15:51   

Kupiłem w kapiszonie, już prawie połowę wystrzelałem, ciekawe czy pasują do margolina?

Pudełko wygląda tak:

cb400n

Wysłany: 2010-08-28, 16:05   

Witam na pewno pasują bo są zrobione z tej samej łuski. Po rozprostowaniu zagniecionej gwiazdki mają identyczną długość co zwykłe naboje do "kbks"u. Nie wiem jak jest rozwiązana u Ciebie komora nabojowa ale jeśli nabój opiera się na swojej kryzie to co za różnica czy będzie ślepy czy nie. Jeśli chodzi o średnicę i długość łuski to jest to ta sama łuska. Oczywiście te naboje są legalne i kupowałem je od wielu lat w wielu sklepach. Ich głównym przeznaczeniem są pistolety takie jak start4 (czyli bufflo9) rewolwer na longi, oraz straszak lexon11, jedyny pistolet a nie rewolwer na polskim rynku który też strzela longami a nie shortami. Paczka kosztuje około 40zł w Szczecinie longów. W środku jest zwykły proch taki nitro (a przynajmniej tak wygląda, ma kształt płytek kwadratowych) w shortach nie ma nic oprócz piorunianu rtęci jako spłonki (w kryzie) a w longach też jest ten piorunian plus ciut prochu (tak do 2/3 wysokości).

sovi3t

Wysłany: 2010-08-30, 15:19   

Longi i shorty do 6mm do alarmowych są bez zezwoleń o ile nie są to gazowe, tzw. nie wystrzeliwują środka drażniącego.
W longach jest proch czarny (przynajmniej w tych od umarexa, podobno są jakieś jugolskie oznaczane "V" z nitro), bo dymi, nitro jest bezdymny, dymi i syfi i na pewno, bo na jakiejś stronie niemieckiej czytałem, nawet gdzieś linka dawałem.

Odpowiedz do tematu