{L_INDEX_PORTAL} bron.iweb.pl
Forum dyskusyjne miłośników pneumatyków i innej broni

FAQFAQ  UżytkownicyUżytkownicy  RegulaminRegulamin  GrupyGrupy  Kalendarz ImprezKalendarz Imprez
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PCP powyżej 17J
Autor Wiadomość
lukas07x

Wysłany: 2009-07-26, 14:42   PCP powyżej 17J

Drodzy Państwo , od jakiegoś czasu myślę o zakupie jakiejś wiatrówki PCP , często przeglądam forum i zbieram wszelakie opinie na temat różnego sprzętu, podczas jednego wieczoru wpadł mi do głowy pomysł aby rozejrzeć się za czym "mocnym" pow. 17J , i wraz z moim pomysłem nachodzi mnie szereg pytań, oczywiście np. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania ? czy rejestracja na policji jest uciążliwa i kosztowna ( tak ? ile ? ) Jaki jest komfort strzelania ? (ew. czym różni się od wiatrówek poniżej 17J ) Prosiłbym o wasze wypowiedzi , będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, spostrzeżenia.

Życzę miłej niedzieli !! :)

PawelW 

Wysłany: 2009-07-26, 16:11   

Dla mnie jest jeden minus przekreślający wszystkie plusy: poza strzelnicę nie wyjdziesz ale to moje subiektywne zdanie.

Radek Ch
emerytowany Moderator

Wysłany: 2009-07-26, 16:33   

commandante - od razu prośba - nie zaczynaj :P :)

MlKl

Wysłany: 2009-07-26, 20:40   

http://www.airguns.pl/forum/viewforum.php?f=42 tutaj zapytaj

Cortez
Gospodarz Shoutbox'a

Wysłany: 2009-07-26, 21:38   

Radek Ch napisał/a:

Radek,ubiegłeś mnie.... :) :) :)
P.S. Wczoraj troszkę popykaliśmy z commandante ;laughing:

commandante

Wysłany: 2009-07-26, 22:31   

Radek Ch napisał/a:

No niee, Radku, człowiekowi pomoc potrzebna, pyta, miło i elegancko i należałoby odpowiedzieć, udzielić paru rad, co, gdzie, kiedy i jak, zasugerować lekturę UoBiA oraz podjęcie stosownych decyzji, jak dla mnie tylko FAC, dziękuję i pozdrawiam.

szperu

Wysłany: 2009-07-26, 23:19   

lukas07x -> Jeżeli chcesz celnie strzelać na dystans do 50m czy trafiać w puszkę ze 100m to limitowe PCP wystarczy. FAC jest dobry jeśli masz ochotę postrzelać na większe odległości. Z tym , że zapewniam Cię - zrobisz parę kursów w tę i z powrotem po np. 150 metrów żeby poustawiać cele i będziesz miał dość. Jak nie mieszkasz na wsi to sporo się najeździsz, żeby znaleźć taki kawał terenu. Kolejna sprawa to fakt, że FACulec bierze więcej wiaterku i jest ich zdecydowanie mniejszy wybór. Poza tym w razie kontroli niebieskich panów i trafienia na jakiegoś złośliwego będziesz miał wątpliwą przyjemność ciągania się po sądach i udowadniania swoich racji. Już ten ostatni fakt powinien Cię zniechęcić. Nie radziłbym się sugerować zdaniem osób uważających FAC za równie legalny poza strzelnicą jak <17J.
Dlaczego? Pozwól, że przytoczę stare polskie przysłowie "Mądry Polak po szkodzie" :wink:

PS. Commandante, proszę o nie komentowanie tego postu. No offense.

commandante

Wysłany: 2009-07-26, 23:25   

szperu napisał/a:
...No offense...
OK, ale czasem trzeba pobiegać do tarczy.
Ps: "No offense" - bez urazy, oczywiście, że bez.

RysiekŁ

Wysłany: 2009-07-27, 07:30   

Witam.
Kolega szperu był bardzo pobłażliwy w swojej opinii nie potrzeba żadnych złośliwości ani nadgorliwości ze strony niebieskich w sądzie nie masz żadnego argumentu w swojej obronie.Kolega PawelW napisał krótko i zwięźle zgadzam się z tym w stu procentach,jeżeli rajcuje cię strzelanie tylko na koncesjonowanych strzelnicach.

RysiekŁ.

Podkręcony_Ziutek

Wysłany: 2009-07-27, 08:28   

FAC jest naprawdę fajny, ale jako drugi karabinek 8-)

Na pierwszy radziłbym coś w limicie. Będziesz mógł wtedy pojechać na zawody/zlot. Gwarantuję Ci, że strzelanie z najmocniejszego FAC'a, nie przebije przejścia toru HFT ;)

Galaxy

Wysłany: 2009-07-27, 11:46   

commandante napisał/a:
Radek Ch napisał/a:

No niee, Radku, człowiekowi pomoc potrzebna, pyta, miło i elegancko i należałoby odpowiedzieć, udzielić paru rad, co, gdzie, kiedy i jak, zasugerować lekturę UoBiA oraz podjęcie stosownych decyzji, jak dla mnie tylko FAC, dziękuję i pozdrawiam.

W pierwszej chwili UoBiA rozszyfrowałem to jako urząd ochrony administracji i biurokracji ;laughing: :shame: dopiero potem skojarzyłem ustawę o broni i armatach ;)

commandante

Wysłany: 2009-07-28, 00:39   

http://www.youtube.com/wa...feature=related
FAC Big Bore
Wielka Dziura AIR.

lukas07x

Wysłany: 2009-07-28, 10:53   

Dziękuje Wam za podpowiedzi , może rzeczywiście nie ma sensu kupować FAC-a jako pierwszą pukawkę PCP , w takim układzie moglibyście polecić mi coś <17J z tymże coś co ma tego przyjemnego "kopa" ? :) Pozdrawiam :)

ps. Słyszałem kiedyś o jakichś modelach PCP , które da się lekko "podkręcić" ponad 17J ? wiadomo że jak mnie skontrolują to mam pecha .. aczkolwiek pytam czy to rzeczywiście prawda ?:)

Roninn

Wysłany: 2009-07-28, 10:58   

Prawda :)

commandante

Wysłany: 2009-07-28, 11:09   

lukas07x napisał/a:
...w takim układzie moglibyście polecić mi coś <17J z tymże coś co ma tego przyjemnego "kopa" ? ...
Nic z PCP w limicie nie ma kopa, mityczny "kop" pojawia się jako efekt uboczny przy wyższych energiach, w różnych kalibrach zaczyna się inaczej, np dla 5.5 mm odczywalny "kopniaczek" zaczyna się przy 50 J.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi