{L_INDEX_PORTAL} bron.iweb.pl
Forum dyskusyjne miłośników pneumatyków i innej broni

FAQFAQ  UżytkownicyUżytkownicy  RegulaminRegulamin  GrupyGrupy  Kalendarz ImprezKalendarz Imprez
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
badania lekarskie
Autor Wiadomość
dario 

Dołączył: 07 Maj 2008
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2009-01-17, 16:44   badania lekarskie

Witam,

Mam pytanie do zorientowanych czy posiadająz pozwolenie na broń sportową muszę co
5 lat ponawiac badania lekarskie, i meldowac się z nimi na komendzie? , a jeśli mineło już 5 lat i nie mam nowych badań, robic je czy siedziec cicho bo nikt na razie o nic nie pyta.

pozdro
 
 
ostry

Dołączył: 04 Sie 2007

Wysłany: 2009-01-17, 16:54   

Radziłbym nie siedzieć cicho. Zgodnie z ustawą badania lekarskie co pięć lat przy posiadanej broni do celów sportowych i ochrony osobistej są obligatoryjne. Brak ważnych i dopuszczajacych do posiadania broni badań lekarskich może skutkować cofnięciem przez WPA pozwolenia na posiadanie broni. :!:
 
 
Old Cadet

Dołączył: 31 Sie 2006

Wysłany: 2009-01-17, 17:00   

ostry napisał/a:
Zgodnie z ustawą badania lekarskie co pięć lat przy posiadanej broni do celów sportowych i ochrony osobistej są obligatoryjne.


Nie wprowadzaj w błąd!
Powatarzanie badań sportowców nie dotyczy.
 
 
dario 

Dołączył: 07 Maj 2008
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2009-01-17, 17:52   badanie

No własnie, może to wstyd dla klubu (nazwy nie wymienię) ale nawet tam nie byli pewni czy te badania mam robic czy nie.
Może ktoś jeszcze mi to potwierdzi.
 
 
Guliwer

Dołączył: 24 Mar 2006

Wysłany: 2009-01-17, 18:21   

Badania lekarskie co 5 lat są tylko dla posiadaczy broni do obrony, również broni palnej gazowej.
Myśliwi i sportowcy nie muszą ich obligatoryjnie powtarzać ale policja oczywiście robi czasem po swojemu. :zly:
_________________
I przekują miecze swe na lemiesze, a włócznie swe na sierpy. (Izaj. 2:4)
 
 
9x19
Moderator


Dołączył: 10 Mar 2006
Skąd: Olsztyn KS GARDA

Wysłany: 2009-01-17, 18:30   

dario napisał/a:
No własnie, może to wstyd dla klubu (nazwy nie wymienię) ale nawet tam nie byli pewni czy te badania mam robic czy nie.
Może ktoś jeszcze mi to potwierdzi.

Jako sportowiec NIE MUSISZ.

Ustawa z 21 maja 1999r. o broni i amunicji wprowadziła cykliczność (co 5 lat) badań lekarskich i psychologicznych dla wszystkich posiadaczy broni. Jednakże nowelą z 14 lutego 2003r. zostało to zmienione i od dnia 12 kwietnia 2003r. obowiązek przedstawiania aktualnych orzeczeń lekarskiego i psychologicznego co 5 obowiązuje tylko i wyłącznie osoby posiadające pozwolenia na broń wydane w celu określonym w art. 10 ust. 3 pkt. 1 ustawy tj. w celu ochrony osobistej lub ochrony bezpieczeństwa innych osób oraz mienia.

W związku z tym sportowcy i myśliwi przestawiają takie orzeczenia tylko w chwili ubiegania się o pozwolenie na broń.

Jednakże organ Policji może w każdym czasie zobowiązać posiadacza pozwolenia na broń do przedstawienia orzeczeń, gdy ujawni okoliczności dostatecznie uzasadniające podejrzenie, że posiadacz broni ma zaburzenia psychiczne, wykazuje zaburzenia funkcjonowania psychologicznego albo jest uzależniony od alkoholu lub od substancji psychoaktywnych.

:one:
 
 
dario 

Dołączył: 07 Maj 2008
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2009-01-17, 18:47   

Dziekuję za wyczerpującą odpowiedz szczegulnie 9x19, więc śpię spokojnie.

Pozdrawiam :D
 
 
solid_snake_ 


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Zielona Góra

Wysłany: 2014-07-31, 14:34   

Sprawa się nie zminiła przez ten czas? Cykliczność nadal nie dotyczy posiadaczy pozwolenia na broń sportową?
_________________
Nigdy nie rób czegoś, czego nie mógłbyś wytłumaczyć paramedykom.
 
 
Foka 


Dołączył: 22 Paź 2013
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2014-07-31, 15:24   

Tak, tylko właściciele pozwoleń do samoobrony.
_________________
 
 
big_brotherco

Dołączył: 08 Kwi 2006

Wysłany: 2014-07-31, 16:08   

Koledzy ... po 6 i więcej lat na forum, rozumiem, że co najmniej tak długo pozwolenia na broń macie, i takie pytania zadajecie ... (?) :(
9X19 to z butami do nieba pójdzie chyba ... ;)
 
 
solid_snake_ 


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Zielona Góra

Wysłany: 2014-08-04, 13:23   

Big_brotherco: tak, 6 lat na forum, ale jeszcze przed pozwoleniem (w trakcie załatwiania)

9x19 miejsce w niebie, za pomaganiem "nam" ma zapewnione :wink:
_________________
Nigdy nie rób czegoś, czego nie mógłbyś wytłumaczyć paramedykom.
 
 
tommi.rybnik 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Kwi 2013
Skąd: Rybnik

Wysłany: 2014-08-04, 14:32   

9x19 nie trafi do nieba, zostanie na ziemi, pomagać reszcie, taki Jego los
medal człowiekowi i to co najmniej żelazny, a na kazdym zlocie zdrowie Jego wznoszone powinno być
_________________
fwb p34, Voctok cm2 Ural 2, margolin mcm , cz75 sp 01 shadow, Walther GSP ,ogólnie co popadnie, co w ręce wpadnie
http://www.mks-lok.rybnik.pl/
 
 
Seboka 


Dołączył: 08 Kwi 2014
Skąd: Goleniów

Wysłany: 2014-08-04, 14:38   

Pięknie napisane !!! 9x19 dużo wnosi dla bractwa strzeleckiego. Sto lat w zdrowiu :D Życzę
_________________

 
 
 
P226

Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2013
Skąd: Małopolska

Wysłany: 2014-08-05, 10:51   

Też dołączam do najlepszych życzeń dla 9x19.
Mam od razu pytanie:
"...obowiązek przedstawiania aktualnych orzeczeń lekarskiego i psychologicznego co 5 obowiązuje tylko i wyłącznie osoby posiadające pozwolenia na broń wydane w celu określonym w art. 10 ust. 3 pkt. 1 ustawy tj. w celu ochrony osobistej lub ochrony bezpieczeństwa innych osób oraz mienia."
W zeszłym miesiącu robiłem badania do "ochrony bezpieczeństwa innych osób oraz mienia"(jako kwalifikowany pracownik ochrony dostałem ważność standardowo na 3 lata).
Teraz to zapowiedziane pytanie- czy mogę te badania wykorzystać do starania się o "pozwolenie na broń sportową do celów sportowych"?
_________________
.177, .44
 
 
9x19
Moderator


Dołączył: 10 Mar 2006
Skąd: Olsztyn KS GARDA

Wysłany: 2014-08-05, 11:10   

Przedstawiałeś niewątpliwie orzeczenie lekarskie wydane w trybie przepisów ustawy z 22 sierpnia 1997r. o ochronie osób i mienia. to orzeczenie może być podstawą wyłącznie do wydania decyzji - dopuszczenia do posiadania broni obiektowej.

Aby móc posiadać pozwolenie na broń i broń prywatną musisz przejść normalne badania lekarskie i psychologiczne przewidziane w ustawie z 21 maja 1999r. o broni i amunicji, z których będzie wynikać, że możesz dysponować bronią.

Sorry, takie mamy prawo!!! Ktoś długo nad tym myślał. I był to niewątpliwie przyjaciel strzelców i strzelectwa. :651:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Slider

IncoltKimla
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 18






CQB





parabellum.pl



Works11





ROMB

Strzelectwo Terenowe

Strzelectwo Terenowe

Szczecin