Wyrób repliki

Moderator: Moderatorzy CP

Dale
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Wyrób repliki

Postautor: Dale » 2006-05-06, 19:12

Witam, w tej części forum. Zasadniczo "bawię się" wiatrówką, ale kiedyś strzelałem i robiłem na własne potrzeby repliki broni XVII w na korki odpustowe (detonowane iglicą) - na potrzeby pokazów bractwa rycerskiego.
Mam pytanie na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi na forum, pewnie ona jednak istnieje. Bardzo proszę o nie obrzucanie mnie lupkami (ale linki były by miłe) :)
Mianowicie doczytałem się że samodzielny wyrób replik jest (prawdopodobnie) nielegalny, jak również modyfikacji, tak więc co trzeba zrobić by, taką broń czarnoprochową, jeśli się zrobi- zalegalizować.
Odpowiadam od razu że będzie to replika istniejącego typu oraz egzemplarza (konkretnie muszkiet z zamkiem kołowym dragonem zwany potocznie).
Pozdrawiam i przepraszam za być może nudne i naiwne pytanie
Marek
- wszystko co dobre, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Grupa: Sponsor Forum
Kontaktowanie:

Postautor: Cereus » 2006-05-08, 14:37

Jeżeli chcesz z tego strzelać oficjalnie,na zawodach , imprezach to dogadaj się z rusznikarzem który ma uprawnienia,niech przestrzela i nabije swoje znaki probiercze.Jeżeli to ma wisieć na scianie to chyba nikt sie nie przyczepi i nic z tym nie rób.A swoją droga to daj troche zdjeć bo zamek kołowy to wielce ciekawe ustrojstwo.

Dale
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Dale » 2006-05-08, 18:12

witam, chyba tak zrobię z rusznikarzem, jak się dogadam, a zdjęcia obiecuję sukcesywnie pokazywać, na razie są to tylko schematy i plany :)
pozdrawiam Marek
- wszystko co dobre, kiedyś się kończy...

Wróć do „Rusznikarnia - CP”