{L_INDEX_PORTAL} bron.iweb.pl
Forum dyskusyjne miłośników pneumatyków i innej broni

FAQFAQ  UżytkownicyUżytkownicy  RegulaminRegulamin  GrupyGrupy  Kalendarz ImprezKalendarz Imprez
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odlewanie kul
Autor Wiadomość
smoking gun

Wysłany: 2006-03-02, 19:44   

http://www.leeprecision.com/

sas88 
Moderator

Wysłany: 2007-05-16, 17:58   

-------------------------

alabamer

Wysłany: 2008-08-13, 13:05   

W CZYM roztapiacie ołów ??? Mozna w zwyklym garnku ? Podobno garnek musi byc żelazny .... ale gdzie sprzedaja takie garnki, chyba nigdzie.

Mincerz

Wysłany: 2008-08-13, 13:15   

Puszka po groszku konserwowym. Albo po kukurydzy. Mała forma do odlewania sztabek ołowiu a potem sztabki do kociołka elektrycznego.

mkl1

Wysłany: 2008-08-13, 13:19   

Topię w kociołku elektrycznym z zaworkiem... :P i fajnie sie leje..

go43

Wysłany: 2008-08-13, 14:23   

alabamer, kup sobie kubek ze stali nierdzewnej (każdy większy market, koszt np 3,99) plus łycha i kuchenka gazowa (lepiej turystyczna niż w kuchni ; )

P.S. nie korzystałem, ale znam kogoś kto odlewał w ten sposób.

Tomasz.W

Wysłany: 2008-08-13, 16:42   

go43 napisał/a:
....nie korzystałem, ale znam kogoś kto odlewał w ten sposób....
Ja osobiście nigdy nie widziałem UFO, ale znam takiego co widział. Mam kociołek z LEE i żadna siła nie jest w stanie mnie namówić do odlewania kulek inną metodą.

jerzyn

Wysłany: 2008-08-14, 08:46   

Tomasz.W napisał/a:
go43 napisał/a:
....nie korzystałem, ale znam kogoś kto odlewał w ten sposób....
Ja osobiście nigdy nie widziałem UFO, ale znam takiego co widział. Mam kociołek z LEE i żadna siła nie jest w stanie mnie namówić do odlewania kulek inną metodą.

To jakie muszą mieć problemy ci co wzorem starych zdobywców zachodu topią kule nad ogniskiem i chochelka nabierają ołów i leja do form ;)

go43

Wysłany: 2008-08-14, 09:01   

jerzyn :one:

a tam nie powinno być odlewał tylko odlewa....

ad Tomasz W. przecież nikt nikogo nie namawia do zmiany, było pytanie w jakim garze topić to była i odpowiedź.

P.S. też mam kociołek by Lee, taki podwyższony z zaworkiem....

Tomasz.W

Wysłany: 2008-08-14, 09:32   

jerzyn napisał/a:
To jakie muszą mieć problemy ci co wzorem starych zdobywców zachodu topią kule nad ogniskiem i chochelka nabierają ołów i leja do form ;)
Jakie problemy pytasz, żadne. Wszystko rzecz gustu i odrobiny wprawy. Ale jeżeli są takimi wielkimi miłośnikami tradycji dzikiego zachodu to flejtuchy powinni wycinać z.....własnej koszuli na strzelnicy, a nie w domku wycinakiem z dobieranego gatunku materiału ;)

Desert Eagle

Wysłany: 2008-08-14, 10:06   

Jedni odlewają w kociołkach, inni przy pomocy kuchenki gazowej. Kwestia gustu i zasobności portfela. Kociołek to około 200zł, butla to mniejszy wydatek.

mevatron 

Wysłany: 2008-08-14, 13:24   

Owszem, kociolek to moze byc wydatek, ale bedzie lata sluzyl.
No i bezpieczenstwo, precyzja i czystosc pracy. To bezcenne.
Po ustabilizowaniu sie temperatury, termostat trzyma ustawione wartosci i leje sie malinowo.
Nawet z czystego olowiu mozna odlac bez problemu pociski z licznymi rowkami na plaszczu.

Desert Eagle

Wysłany: 2008-08-14, 21:10   

Ja również malinowo odlewam przy pomocy kuchenki gazowej. I również mam ją już kilka lat i wiernie mi służy :D

jerzyn

Wysłany: 2008-08-14, 21:26   

mevatron napisał/a:
Owszem, kociolek to moze byc wydatek, ale bedzie lata sluzyl.
No i bezpieczenstwo, precyzja i czystosc pracy. To bezcenne.
Po ustabilizowaniu sie temperatury, termostat trzyma ustawione wartosci i leje sie malinowo.
Nawet z czystego olowiu mozna odlac bez problemu pociski z licznymi rowkami na plaszczu.

Potwierdzam ze wszystko można spieprzyć ,ale warto się uczyć.Dzisiaj jestem po lekcji odlewania pocisków maxiball 0,5 cala .Cos pięknego to było ,ognisko ,las ,kociołek i za ciężka łyżka. Kokila Lymana którą mam wypożyczoną przez przyjaciela i jemu dziękuje za to bardzo i naprawdę szlo to ciężko, dopiero jak opanowałem temperaturę w ognisku i ołowiu w kociołku jakoś to poszło. Z moich obserwacji wychodzi ze musi być odpowiednia temperatura ołowiu i odlewane pociski wychodzą w miarę dobrze.Forma musi być tez nagrzana i wszystko się ładnie wypełnia,jak za zimne topliwo to nie wypełnia formy, wszystkie zabrudzenia mogą powodować zatkanie małego otworu do wlewania ołowiu i dalszy problem.Jutro idę z tego postrzelać ,zobaczymy ;)

alabamer

Wysłany: 2008-08-31, 15:20   

Bawilem sie wlasnie w odlewanie pociskow minie do Enfielda i musze powiedziec ze tak jak ja to robilem .. to sie nie da :D Wzialem butle, spory kubek i jazda. Ale jazda byla krotka i bezowocna. Po prostu glownym problemem byla oczywiscie temperatura, moze i olow byl mocno rozgrzany, dosc ladnie sie lal, ale po prostu kokila byla za malo nagrzana, bo nie mialem za bardzo GDZIE jej nagrzac.To sa takie zwykle techniczne przeszkody, troche smieszne ale jednak zdecydowanie utrudniajace zycie. Po prostu nad kubkiem temperatura byla za slaba by porzadnie nagrzac kokile, a nie bylo miejsca zeby wsadzic kokile nad sam ogien. No i w ogole ... bezpieczenstwo tego przedsiewziecia jest mocno dyskusyjne, kubek wysoko na niestabilnej butli, jeden nieostrozny ruch i moze byc nieciekawie :/

Ogolnie wiec nie polecam. Kupuje kociolek.

Odpowiedz do tematu