bron.iweb.pl
Forum dyskusyjne miłośników pneumatyków i innej broni

"Najlepsze, najszybsze, najtańsze" - WMN mod. S9 - prawie jak Trabant czy też prawie jak Marksman

Andrzej Kliszewski - 2010-11-26, 18:01
Temat postu: WMN mod. S9 - prawie jak Trabant czy też prawie jak Marksman
Jakiś czas temu poprzez maila zostałem zapytany o możliwość pomocy w sprowadzeniu wiatrówki - pistoletu. Jakież było moje zdziwienie , gdy po wejściu na podany link oczom moim ukazał się HW-40 :shock: . A może Marksman 2004 :?: Ależ skąd . Okazało się, że jedna z niemieckich firm - mianowicie Waffen Naunin rozpoczęła sprzedaż pistoletu łudząco podobnego do wyżej wymienionych . Z reguły staram się w takich sytuacjach odmawiać - przyjdzie złom , a potem pretensje będą kierowane do mnie :-? Ciekawość jednak zwyciężyła .

Wrażenia - o ile Marksman był mniej finezyjnie wykonaną kopią HW-40 , tutaj finezja okazał się dla wykonawców terminem zupełnie obcym . Pierwszym co się rzuca w oczy to straszna nierówność faktury odlewu części szkieletu i zamka - miejscami gładkie a miejscami ziarniste wzbudzające obawy o kruchość czy łamliwość . Nieobrobione krawędzie , szersza i nierówna szczelina pomiędzy szkieletem a zamkiem , czy choćby tak wiele mówiący a mało niby znaczący szczegół jak oznaczenie - o ile napisy na HW-40 czy Deluxa 2004 są integralną częścią odlewu tutaj de facto mamy pistolet NO NAME z napisami jedynie w formie mało subtelnych wręcz nachalnie krzykliwych kalkomanii - równie dobrze mogłyby to być zupełnie inne napisy - znaczy konstrukcja rozwojowa :)

Innym co się rzuca w oczy (a co okaże się największą MSZ wadą tej podróbki) jest lufa . W oryginale i licencyjnej odmianie czarna oksydowana tutaj chropowata z zewnątrz i niklowana niczym tandetne plastikowe chińskie zabawki - pal licho widać niewiele bo jedynie przez atrapy okna wyrzutowego więc może nie jest tak źle :?:

Po otwarciu nadzieje bledną - powierzchnia tłoka nie widziała innego narzędzia niż wyrobiony nóż tokarski :cry: rysy , koleiny wręcz pokrywają całą powierzchnie :shock: Aż strach czy to będzie trzymało kompresję :?: Sama faktura materiału zaworu również daleka jest od gładzi i dobrego wrażenia .
To wszystko jednak blednie w momencie obejrzenia przewodu lufy - Przepraszam nie udało mi się wykonać zdjęć :cry: - jakbym widział Hatsana AD 2004/2005 - TRAGEDIA :!: :evil: :idea:

Spust dziwny - niby regulowany ale wolałem nie kręcić - taki jaki jest ma dość krótką pierwszą drogę coś jakby majaczył opór i pada strzał - dziwny ale nie można powiedzieć by był do końca zły .

Mając pod ręką Deluxa strzeliłem z podpórki po dwie serie z 10 metrów do tarczy i tu zaskoczenie - wyniki bardzo zbliżone na remis - jedna lepsza 2004 jedna WMN :shock: Przy takiej lufie jedynym wytłumaczeniem są chyba znacznie niższe niż słabe moje zdolności strzeleckie - tu by musiał postrzelać z nich np. Wavi (tym bardziej, ze posiadał wcześniej możliwość popykania z poprzedników) bądź Pan Czesław Poźniak z Drzonkowa - wówczas wyniki te byłyby miarodajne .
Miałem tylko wątpliwości gdzie wrzucić ten opis ale jak się dobrze zastanowiłem nazwa działu jak znalazł biorąc pod uwagę cudzysłów . Bo ani najlepszy (łagodnie mówiąc) ani najtańszy - biorąc pod uwagę koszty przesyłki ekonomicznie kompletna porażka . Ale ciekawość zaspokojona :)

Pozdrawiam
Andrzej Kliszewski

Uwaga do Kolegi Samsam - nie miałem, nie mam i z pewnością nie zamierzam mieć tego w ofercie :!:

Dale - 2010-11-26, 18:43
Temat postu: Re: WMN mod. S9 - prawie jak Trabant czy też prawie jak Mark
Andrzej Kliszewski napisał/a:

Uwaga do Kolegi Samsam - nie miałem, nie mam i z pewnością nie zamierzam mieć tego w ofercie :!:

To nic, miłośnikom włażenia z butami na zielony dywanik to absolutnie nie przeszkodzi stwierdzić ze robisz sobie reklamę :) Ale na szczęście jest ich niewielu :)

A tak z ciekawości, jak się ma jego cena do hw40 i marksmana ? Najlepiej w Niemczech, bo zgaduję że tam kupowałeś ?
Oraz czy możesz stwierdzić że jest to oryginalny klon tyle że wykonany dużo gorzej ?
Tzn, czy wszystkie części hw/marksmana występują i tutaj - czy sa jakieś uproszczenia konstrukcyjne ?
Oraz, bo nie wpadło mi w oko, czy jego producent robi coś jeszcze z interesującego Nas zakresu ?

Andrzej Kliszewski - 2010-11-26, 18:55

Czterdziestki akurat nie mam pod ręką , ale porównując z Marksmanem wychodzi mi, że to dość wierna kopia jedynie topornie dość wykonana . Inne są drobiazgi - śruby mocujące lufę, zawleczki trzpienia czy odrobinę inny kształt języka spustowego - w środku nie wiem nie rozbierałem .

Co do ceny to WMN S9 kosztował 50 euro (nie licząc kosztów wysyłki. Piszę kosztował gdyż o dziwo nie ma go już na stronie "Producenta" :
http://www.waffen-naunin....ftpistolen.html

Jak widać poza Makarovem króluje głównie chińszczyzna.

Pozdrawiam
Andrzej Kliszewski

Janusz G - 2010-11-26, 20:27

O !!!
Kupiłbym taki pistolet do zabawy - jeżeli da go się napompować i nie trzeba co paczkę śrutu wymieniać uszczelek.

Janusz G - 2010-12-02, 23:45

Ale jakaś fabryka, jeżeli puściła produkcję to musiało trafić na rynek dość sporo tego towaru WMN mod. S9 , nie produkuje się kilkunastu sztuk.
Jeżeli ktoś wie gdzie leży na półkach lub w magazynach ten WMN mod. S9 to bardzo proszę o informację. Chciałbym kupić taki poistolet za ciekawą kwotę (mogę go nawet sam rozłożyć i poprawić to co trzeba) jeżeli będzie mało mnie kosztował.

Marek (wemar) - 2010-12-04, 02:27

Jeśli ktoś jeszcze zamierza pisać nie na temat, to nich ma na uwadze, że na wywalenie OT do kosza potrzebne są mi 3 kliknięcia.
Gwozdziu_oi - 2010-12-04, 14:13

To mogła by być ciekawa oferta rynkowa jednak wszystko jest sprawą ceny. Indywidualne sprowadzanie zza granicy to pewnie gra nie warta świeczki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group