bron.iweb.pl
Forum dyskusyjne miłośników pneumatyków i innej broni

Wiatrówki - Siła strzału SA i DA

Jar - 2007-04-02, 14:02
Temat postu: Siła strzału SA i DA
Dzień dobry. Od soboty mam nowego Walthera CP88. Czarny z dlugą lufą. Jest brzydki. Wymienię na normalnego. Strzela powtarzalnie, ale za nisko. Ponieważ mam zamiar go wymienić więc nie piłuję muszki. Problem jednak jest inny. Strzelając pojedyńczymi strzałami, za każdym razem napinając kurek strzały są mocne i powtarzalne. Strzelając zaś DA - żenada. Raz mocno, raz słabo, raz wcale, a i tak zawsze słabiej . O co może chodzić? Dzięki za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam.
gelorad - 2007-04-02, 14:24

Jeśli to napewno chodzi o DA to stawiam na wytarte elementy między spustem a zbijakiem powodujące jego napięcie (może tylko jeden elemnet).
Rezultatem jest niedostateczne odchylenie zbijaka, a co za tym idzie krótszą drogę rozpędu i słabsze uderzenie w zaworek. W konsekwencji słabsze otwarcie zaworka i podanie mniejszej dawki gazu. Nie zauważyłeś zwiększonej "oszczędności" gazu przy strzelaniu w DA.

Naciągając zbijak ręcznie masz pewność, że jest odchylony na maksa i dlatego przy uderzeniu jest oddana zaworkowi większa energia .... no i większa dawka gazu.

damian2 - 2007-04-02, 15:24

W beretcie umarexa na te roznice sily strzalu miala wplyw sama konstrukcja kurka. Napiety paluchem siegal dalej, a samonapinany zeskakiwal z zeba, ktory byl wczesniej. Ot i cala tajemnica. Nie da sie przerobic, chyba, ze chcesz skonstruowac nowy pistolet.
MASZOT - 2007-04-02, 16:01

W swojej Beretce miałem to samo. Problem rozwiązały przeróbki, które TU opisałem.
Teraz nie ma prawie żadnej róznicy między SA i DA. Na chrono to było około 5-7m/s różnicy przy średniej prędkości 130m/s. Najprostszy jednak sposób, zwiększyć napięcie sprężyny kurka poprzez najnormalniejsze w świecie rozciągnięcie jej (ja to zrobiłem rozciągając ją w kombinerkach - teraz jest o około 1cm dłuższa).

Jar - 2007-04-05, 19:22

Czy zawsze musi tak być, że pojedyńczo oddawane strzały z napinanego ręcznie kurka są mocniejsze od tych strzelanych z samonapinacza?
damian2 - 2007-04-05, 19:44

Jak pisalem - poniewaz wynika to z konstrukcji kurka - tak, zawsze.
Jar - 2007-04-05, 19:48

To po gwinta jest ten sposób strzelania w ogóle możliwy? Dzięki za odpowiedzi, ale naprawdę nie rozumiem dlaczego tak zrobili.
damian2 - 2007-04-05, 20:13

Hm... obawiam sie, ze trzeba by siegnac do konstrukcji kurka broni bojowej, na ktorej byc moze jest oparta konstroukcja tego kurka. Byc moze broni bojowej nie robi to roznicy, ale tu musialby sie wypowiedziec ktos kto dobrze zna te konstrukcje. Ja tylko gdybam.
A kurek wlasnej beretty widzialem bo ja rozebralem na drobiazgi, ale nie zrobilem zdjec :/ niestety.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group